Łzy

15 piosenek

Zespół został założony w 1996 w Pszowie, a pierwszy album "Słońce", ukazał się dwa lata później. Nie przyniósł on grupie popularności i nie stał się komercyjnym sukcesem. Dopiero druga płyta, "W związku z samotnością", została zauważona przez szerszą publiczność. Zawierała wielkie przeboje "Agnieszka już dawno..." i "Narcyz się nazywam", które w 2001 dotarły do wysokich miejsc w zestawieniu 30 Ton. Należą dziś do najpopularniejszych utworów zespołu. Read more on Last.fm

Zespół został założony w 1996 w Pszowie, a pierwszy album "Słońce", ukazał się dwa lata później. Nie przyniósł on grupie popularności i nie stał się komercyjnym sukcesem. Dopiero druga płyta, "W związku z samotnością", została zauważona przez szerszą publiczność. Zawierała wielkie przeboje "Agnieszka już dawno..." i "Narcyz się nazywam", które w 2001 dotarły do wysokich miejsc w zestawieniu 30 Ton. Należą dziś do najpopularniejszych utworów zespołu.

Trzeci album został wydany w 2002 i nosił tytuł "Jesteś jaki jesteś". Choć sprzedał się nieco gorzej od poprzedniego, to wylansował takie hity jak "Jestem jaka jestem", "Ja nie lubię nikogo" i "Anastazja".

Rok 2003 przyniósł największy sukces w karierze grupy - singel "Oczy szeroko zamknięte". Piosenka ta stała się jednym z największych hitów roku, a płyta "Nie czekaj na jutro" dotarła na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Sukces ten sprawił, że Łzy zaczęły pojawiać się w polskich mediach, które dotychczas były nieprzychylnie nastawione do zespołu. Kolejnymi przebojami zostały "Anka, ot tak" i "Julia, tak na imię mam". Z tym drugim utworem zespół startował do Eurowizji 2004, zajmując w krajowych eliminacjach II miejsce.

Łzy wzięły udział w Sopot Festival w 2005, z piosenką "Przepraszam cię". Nagranie to pochodziło z kolejnego albumu, "Historie, których nie było". W 2006, w 10. rocznicę istnienia grupy, ukazała się kompilacja "The Best of 1996-2006". Zawierała największe przeboje oraz trzy premierowe nagrania, w tym "Gdybyś był". Z tą kompozycją zespół startował w konkursie premier na XLIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W lipcu 2010 zespół reprezentował Polskę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn, gdzie zajął 4. miejsce.

W dniach 14 i 15 listopada 2010 nastąpił największy przełom w biografii grupy. 14 listopada zakończono współpracę z firmą Rock House Entertainment, a 15 listopada zespół podjął wspólną decyzję o zakończeniu współpracy z Anią Wyszkoni (która była wokalistką zespołu przez 14 lat). Po tym zdarzeniu nastąpił etap poszukiwania Nowego Głosu Łez. Na adres internetowy zespołu przyszło ponad 650 zgłoszeń i na tej podstawie można było już rzetelnie dokonać wyboru. Udział w tych przesłuchaniach wzięła między innymi Sara Chmiel, która jak się później okazało zyskała największą sympatię pozostałych członków zespołu. Oprócz walorów wokalnych, dziewczyna z Podkarpacia ujęła zespół poczuciem humoru, spontanicznością, energią i "tym czymś" co trudno zdefiniować, a co niewątpliwie jest bardzo istotne. Koncertowy debiut grupy w nowym składzie miał miejsce 9 stycznia w Warszawie na głównym koncercie XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sara do tej pory śpiewała w rzeszowskim tercecie Mocha. Dziewczyny w 2009 roku zdobyły drugie miejsce w koncercie Debiutów na festiwalu w Opolu. Brały również udział w ostatniej edycji programu "Mam Talent", gdzie dotarły do półfinałów.

W maju 2011 ukazał się kolejny studyjny krążek zespołu, zatytułowany "Bez słów...". Płytę promuje utwór pt. "Zatańcz ze mną, proszę".

Dotychczas ukazało się siedem albumów Łez, z których trzy: "W związku z samotnością", "Nie czekaj na jutro" i "The Best Of 1996-2006" osiągnęły status Platynowej Płyty, a jeden - "Jesteś jaki jesteś" pokrył się "złotem".

Obecnie skład zespołu tworzą:

Sara Chmiel (wokal),
Adam Konkol (gitary),
Arek Dzierżawa (bas),
Rafał Trzaskalik (gitary),
Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe),
Dawid Krzykała (perkusja). Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Popularne wykonania

Podobni wykonawcy