Virgin

14 piosenek

Virgin - polski zespół grający pop, rock i pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta który zaprosił do współpracy basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra "Posejdona" Pawłowskiego. Za znak rozpoznawczy uznawano kontrowersyjną wokalistkę, Dorotę Rabczewską, która występuje pod pseudonimem Doda. Zespół założono w 2000 roku. W 2002 ukazał się pierwszy, rockowy album zatytułowany Virgin. Promowały go single "To Ty" i "Mam tylko ciebie". Read more on Last.fm

Virgin - polski zespół grający pop, rock i pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta który zaprosił do współpracy basistę Krzysztofa Najmana i perkusistę Piotra "Posejdona" Pawłowskiego. Za znak rozpoznawczy uznawano kontrowersyjną wokalistkę, Dorotę Rabczewską, która występuje pod pseudonimem Doda.

Zespół założono w 2000 roku. W 2002 ukazał się pierwszy, rockowy album zatytułowany Virgin. Promowały go single "To Ty" i "Mam tylko ciebie". Po wydaniu debiutanckiej płyty zespół nominowany był do Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Zespół wydał singla "Dżaga", który zdobył dużą popularność. Promował on nowy, wydany w 2004 roku drugi album grupy zatytułowany Bimbo. Kolejnymi singlami z płyty były "Kolejny raz" i "Nie Zawiedź Mnie". Nowy album wciąż był rockowy, jednak z dodatkiem popu.

W 2004 roku z zespołem Virgin rozstał się basista Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr Pawłowski. Jako przyczyny podano nasilające się „konflikty na tle artystycznym, które uniemożliwiały dalszą ich współpracę z Dodą i Tomkiem Lubertem”. W wyniku kilkumiesięcznych poszukiwań i przesłuchań, miejsce Krzysztofa Najmana zajął wrocławski basista Łukasz Damm, zaś Piotra Pawłowskiego zastąpił na perkusji Piotr Matysiak.

Na 42. Sopot Festivalu w 2005 dzięki piosence "Znak pokoju" zespół zdobył Słowika Publiczności. Na festiwalu Doda zaśpiewała też cover piosenki Katarzyny Sobczak "O mnie się nie martw".

Już z nowymi muzykami powstał materiał na nową płytę. Krążek otrzymał tytuł Ficca i ukazał się 24 października 2005. Do płyty dołączona jest niepublikowana sesja zdjęciowa muzyków. Drugim singlem z albumu był "2 bajki". Piosenki z płyty były już nie rockowe, tylko popowe.

23 stycznia 2006 wyszła reedycja albumu Ficca, wzbogacona m.in. o fragmenty filmów nakręconych przez Dodę i jej męża Radka Majdana podczas wakacji.

Na festiwalu w Opolu w 2006 roku grupa otrzymała Superjedynkę w kategorii Najlepsza Płyta POP oraz zaprezentowała nowy utwór "Szansa" w koncercie Premiery, który zwyciężył w głosowaniu publiczności.

14 czerwca ukazała się druga reedycja płyty Ficca, która zawiera nowy singel "Szansa" i film nagrany podczas Festiwalu w Opolu.

1 stycznia 2007 na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się oświadczenie Tomasza Luberta, z którego wynika, iż kończy on działalność artystyczną zespołu Virgin. Kontrowersje budzić może fakt, iż, jak twierdzi wytwórnia wydająca Virgin, to właśnie Tomasz Lubert postanowił odejść z zespołu, nie móc jakoby się pogodzić z coraz gorszą sytuacją w zespole. Sama Doda nie potwierdziła tych informacji. Jednakże Lubert założył zespół Video, a Doda rozpoczęła karierę solową, po czym wydała debiutancką solową płytę Diamond Bitch, która w niedługim czasie pokryła się 2 krotną platyną w 2008r. była reedycja płyta była wzbogacona o singiel Nie daj się. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Popularne wykonania

Podobni wykonawcy