Stachursky

11 piosenek

Stachursky właściwie Jacek Łaszczok (ur. 26 stycznia 1966 roku w Czechowicach-Dziedzicach) - polski piosenkarz muzyki pop i dance. Syn jazzowego perkusisty. Żonaty, ma syna (Jacka Łaszczoka jr.). Znany z wielu utworów własnej produkcji, a także coverów. W latach 80-tych XX wieku był wokalistą rockowego zespołu "Eve Boys". Skończył LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie studiował 3 i pół roku prawo na Uniwersytecie Łódzkim, którego nie ukończył. Read more on Last.fm

Stachursky właściwie Jacek Łaszczok (ur. 26 stycznia 1966 roku w Czechowicach-Dziedzicach) - polski piosenkarz muzyki pop i dance. Syn jazzowego perkusisty. Żonaty, ma syna (Jacka Łaszczoka jr.). Znany z wielu utworów własnej produkcji, a także coverów. W latach 80-tych XX wieku był wokalistą rockowego zespołu "Eve Boys".

Skończył LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie studiował 3 i pół roku prawo na Uniwersytecie Łódzkim, którego nie ukończył. Zdobywca Słowika Publiczności podczas Festivalu w Sopocie w 2006 roku (startował z utworem pod tytułem "Z każdym Twym oddechem").

Od 9 września 2007 występował w VI edycji programu rozrywkowego Taniec z gwiazdami, a jego partnerką była Dominika Kublik-Marzec. Podczas pierwszego tańca nastąpił nawrót wcześniejszej kontuzji, w wyniku której nie zdecydował się kontynuować walca angielskiego. Jury oceniło jednak kilkusekundowy fragment, wykonany przez parę. Dzięki głosom widzów został w programie, jednak przy ogłaszaniu wyników oficjalnie zrezygnował z dalszego udziału.

W 2010 roku brał udział w 1. edycji programu Królowie Densfloru w stacji VIVA Polska, z którego odpadł w drugim odcinku zajmując ostatecznie 6. miejsce.

W 2011 roku jego piosenka nagrana wraz z jedenastoma innymi artystami z okazji 10-lecia stacji VIVA Polska "Muzyki moc" otrzymała nagrodę VIVA Comet w kategorii "Odpał, czyli najlepsze na VIVA-TV.pl". W tej samej kategorii nominowany był także przebój Stachursky'ego "Dosko", a sam wokalista ubiegał się jeszcze o statuetkę w dziedzinie "Twardy zawodnik, czyli artysta roku", którą ostatecznie jednak zdobył Robert M.

Stachursky oficjalnie sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt za albumy "Finał", "Wspaniałe polskie przeboje" i "2009" oraz platynowych płyt za albumy "1996", "Urodziłem się aby grać", "1999", "Moje najlepsze piosenki", "1" i "Trwam". Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.