kacpersky26 mężczyzna, 25
Miłomłyn
![kacpersky26](https://static.ising.pl/users/avatar_75.jpg?)
Nagrań: 0, Postów: 1227
29 lipca 2010 o 20:06
Zgłoś do moderacji
Cytuj
Cześć!
Niedawno dyrektor GOKU(Gminny Ośrodek Kultury) zapytał się mnie i mojej koleżanki czy nie chcemy zaśpiewać na Dniach Miłomłyna. Ja bez namysłu się zgodziłem. Koleżanka też.
Mamy sobię wybrać po 4 piosenki. Ja mam już 3:
Tomasz Karolak - Zabiorę Cię Właśnie Tam,
Feel - Jest Już Ciemno,
Video - Fantastyczny Lot,
A czwarta... doradzicie coś? Bo ja nie mam pomysłu
😃
Pozdrawiam
🙂
Edytowano 29 lipca 2010 o 20:09.
29 lipca 2010 o 20:07
Zgłoś do moderacji
Cytuj
A czy to ma być duet który stworzycie razem z koleżanką czy występujecie solo? ;>
Patrzę na Ciebie O.o. ..... ;]
29 lipca 2010 o 20:56
Zgłoś do moderacji
Cytuj
Wojtek ma racje! Ja tak kiedyś zrobiłam na Dożynkach
😃
Cała wieś się bawiła!
😃
Patrzę na Ciebie O.o. ..... ;]
29 lipca 2010 o 22:51
Zgłoś do moderacji
Cytuj
Disco polo – gatunek muzyki popularnej, powstały w Polsce w latach 80. XX wieku, w początkowym okresie istnienia znany jako muzyka chodnikowa.
Pomysłodawcą nazwy disco polo, stworzonej na podobieństwo italo disco (włoski styl muzyczny z początku lat 80. XX w.), był Sławomir Skrętawłaściciel wytwórni płytowej Blue Star z Reguł koło Warszawy. Gatunek wywodzi się z muzyki granej na weselach i zabawach przez specjalne zespoły z repertuarem piosenek ludowych i weselnych, przy czym zmianie uległy instrumenty: zamiast akustycznych – elektroniczne, a w latach 80 także elektroniczne klawiszowe,ścieżką wokalną był najczęściej melodramatyczny tekst o nieszczęśliwej miłości. W pierwszej połowie lat 90. muzyka ta stała się zjawiskiem masowym, choć prawie nieobecnym w mediach. Nagrywane poza oficjalnym obiegiem kasety i płyty kompaktowe osiągały ogromne nakłady.
W połowie lat 90. disco polo znalazło miejsce w programach telewizyjnych (m.in. audycje Disco Relax i Disco Polo Live w Telewizji Polsat). Poza Polsatem i kilkoma regionalnymi rozgłośniami radiowymi muzyka ta w tym czasie była w ogóle nieobecna i uznawana przez media za symbol kiczu i prymitywizmu.
Przed wyborami prezydenckimi w 1995 zespoły i piosenkarze disco polo angażowane były podczas kampanii wyborczej m.in. Mariana Krzaklewskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Waldemara Pawlaka.
Pod koniec lat 90. XX wieku nastąpił przesyt tej muzyki i gwałtowny spadek sprzedaży kaset magnetofonowych i płyt CD disco polo o ok. połowę, przy jednoczesnym wzroście zainteresowania polską muzyką pop, rock i hip-hop oraz zagraniczną muzyką hip-hop, dance i techno.
W 2007 muzyka ta ponownie zagościła na ekranach telewizyjnych za sprawą stacji iTV, która trzy razy w tygodniu emituje audycję pt. "Discostacja". Oprócz tego promocja odbywa się w Internecie za sprawą rozgłośni internetowych. Od 5 lipca 2008 na antenę Polskiego Radia Lublin powróciła audycja prezentująca muzykę chodnikową "Nie tylko Barachołka", znana dawniej jako "Barachołka". Nadawana jest między 21:00, a 2:00 w nocy z soboty na niedzielę.
W pierwszej połowie 2009 muzykę disco polo promował kanał Edusat lecz po trzech miesiącach wycofał audycję ze swojej ramówki.
Od marca 2009 telewizja iTV wznowiła nadawany przed laty program Disco Polo Live.
Od 4 października 2009 w Tele 5 pojawił się nowy program poświęcony nurtowi disco polo pt. Disco Bandżo, który trwa 50 minut.. Powtórki można oglądać na kanale Polonia 1. Producentem jest Maciej Jamróz.
Aktualnie stacje telewizyjne które promują tę muzykę to iTV, TVS, Tele5 i Polonia1. Ten nurt muzyki promują także niektóre rozgłośnie radiowe m.in. Polskie Radio Lublin, czy Radio Silesia. Od 2007 można zauważyć minimalny wzrost zainteresowania disco polo, co przejawia się większą obecnością tego gatunku w niektórych mediach, czy zwiększoną ilością granych koncertów. Jednak gatunek ten nadal przez wiele rozgłośni radiowych i telewizyjnych nie jest promowany i uważany jest za symbol złego gustu.
Disco polo spotykało się z ostrą krytyką ze strony zwolenników innych gatunków muzycznych, którzy zarzucali mu prymitywność muzyki, naiwność tekstów, niski poziom wykonawstwa i brak oryginalności (powielanie motywów i wzorów, czerpanych często z muzyki polskiej i zagranicznej lat 60. i 70. XX wieku). Krytyka ta nie wpływała jednak na popularność tej muzyki. Aktualnie postępuje profesjonalizacja disco polo, warstwa muzyczna i tekstowa poprawiła się, a wykonawcy coraz częściej unikają śpiewania z playbacku.
Równocześnie niektórzy znani wykonawcy starszego pokolenia wzięli udział w tworzeniu nurtu disco polo lub też korzystali na jego popularności próbując powrócić na estradę (np. Janusz Laskowski, Krzysztof Krawczyk, Marlena Drozdowska, Bohdan Smoleń, Andrzej Rosiewicz, Marek Kondrat, Piotr Pręgowski, zespół Happy End i Kabaret OT.TO)
W promocję zespołów disco polo inwestowali liderzy gangu pruszkowskiego. U szczytu powodzenia tej muzyki, w latach 1995 – 1997, kontrolowali ok. 70 procent rynku.
Myślę, że warto zaśpiewać piosenkę disco polo na tej imprezie. Podtrzymasz tradycję.
monster mężczyzna, 35
Szczecin
![monster](https://static.ising.pl/users/2275/avatar_75.jpg?1591705017)
Nagrań: 17, Postów: 539
30 lipca 2010 o 00:34
Zgłoś do moderacji
Cytuj
Popieram ! Disco polo jest dobrym wyborem ..... na karaoke zawsze ludzie przychodzą tańczyć jak śpiewam np Boys Biba ale to raczej nie dla Ciebie ale Szaloną możesz zaśpiewać !
😃
,,Życia nie przespać, czerpać z niego jak najwięcej
By z ostatnim dzwonkiem móc pokazać czyste ręce "
kacpersky26 mężczyzna, 25
Miłomłyn
![kacpersky26](https://static.ising.pl/users/avatar_75.jpg?)
Nagrań: 0, Postów: 1227
30 lipca 2010 o 11:41
Zgłoś do moderacji
Cytuj
Dostałem info, że wystąpi jakiś zespół disco. Odpada. Ja chce coś innego.
monia2405 kobieta, 29
Michałowo/obok Białegostoku
![monia2405](https://static.ising.pl/users/16174/avatar_75.jpg?1591706324)
Nagrań: 12, Postów: 928
30 lipca 2010 o 11:43
Zgłoś do moderacji
Cytuj
To może Małgośka?
😃
Heh, poszperaj po iSing. Napewno coś Ci w oko wpadnie
🙂
This is something more.