Regina Pisarek

4 piosenki

Regina Pisarek (ur. 25 marca 1939 w Warszawie, zm. 22 stycznia 1998 w Warszawie) - polska piosenkarka obdarzona wyjątkowo silnym głosem. Ukończyła Liceum Pedagogiczne oraz Średnią Szkołę Muzyczną na wydziale wokalnym. Zadebiutowała w 1958 roku - wzięła udział w konkursie organizowanym przez Polskiego Radio dla piosenkarzy-amatorów. Zajęła wówczas trzecie miejsce, deklasując Ludmiłę Jakubczak i Sławę Przybylską. W 1960 r. trafiła do Studio Piosenki Zakar Juliana Sztatlera.

Regina Pisarek (ur. 25 marca 1939 w Warszawie, zm. 22 stycznia 1998 w Warszawie) - polska piosenkarka obdarzona wyjątkowo silnym głosem.

Ukończyła Liceum Pedagogiczne oraz Średnią Szkołę Muzyczną na wydziale wokalnym.
Zadebiutowała w 1958 roku - wzięła udział w konkursie organizowanym przez Polskiego Radio dla piosenkarzy-amatorów. Zajęła wówczas trzecie miejsce, deklasując Ludmiłę Jakubczak i Sławę Przybylską. W 1960 r. trafiła do Studio Piosenki Zakar Juliana Sztatlera.

W 1963 roku święciła tryumfy na festiwalu w Rostoku zajmując trzecie miejsce, a miesiąc później zdobyła pierwszą nagrodę podczas pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie za interpretację piosenki „Nie pamiętam”, a także trzecią nagrodę za interpretację piosenki „ Noc wie o wszystkim”.
W 1966 roku odbyła kilkutygodniowe tournee po Holandii oraz RFN, gdzie nagrała w języku niemieckim SP (singiel winylowy) z piosenkami w języku niemieckim. Drogą konkursu wygrała kontrakt w Niemczech - nagrywała romanse, polskie i niemieckie piosenki dla radia w Hamburgu. Miała nawet swoją audycję - „Piosenki Reginy Pisarek”. Po dwóch latach zaproponowano jej przedłużenie kontraktu o następne pięć lat po warunkiem, że zamieszka w RFN. Regina Pisarek stanowczo odmówiła i wróciła do Polski.
W tym okresie powstała jej pierwsza płyta LP „Oczy czarne”, z piosenkami polskimi i rosyjskimi z orkiestrą pod dyrekcją Alfreda Hause’a. Dziś płyta stanowi unikat kolekcjonerski.
Koncertowała w ZSRR, NRD, Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech, Bułgarii, Belgii, ośrodkach polonijnych USA i w Kanadzie.

W roku 1970, po powrocie do kraju związała się z nurtem piosenki żołnierskiej. Przez co odmówiono jej występów w Opolu, jej piosenki nie można było usłyszeć w radiu.
Została nagrodzona pięcioma Srebrnymi i czterema Złotymi pierścieniami na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, m.in.:
- w 1970 r. - Srebrny Pierścień za „Tak dług was chłopcy nie było”
- w 1972 r. - Srebrny Pierścień za „Nie jest źle, jak na początek”
- w 1977 r. - Złoty Pierścień za „Opowiedz nam ojczyzno”
- w 1979 r. - Złoty Pierścień za „Bajkę o dniu wczorajszym”

Regina Pisarek nagrała 3 płyty długogrające (LP).

Pod koniec lat 80. zakończyła działalność estradową i poświęciła się pracy pedagogicznej. Zginęła w wypadku samochodowym w 1998 roku. Pijany sprawca wypadku w 2002 roku został skazany na osiem lat więzienia.
Dyskografia:

EP.1965 r. Muza N-0537

Strona A:
1. Ramudżano
2. Nie zostawiaj mi wspomnień
Strona B:
1. Dzień już nie ten sam
2. Niebieski wieczór

LP. 1967 r. „Oczy czarne”
- brak danych o płycie

LP.1970 r. „Utajone słowo” Pronit SXL – 0754

Strona A:
1. Utajone słowo
2. Wyjechać daleko
3. Nie warto było
4. Rozmowa z Nike
5. Na placu gdzie był kiedyś Zamek
6. Rozpaczająca wierzbo
Strona B:
1. Wróżba z ognia
2. Co za miłość
3. Niespodziewany ktoś
4. Nikomu słowa nie powiem
5. Miłość jak kwiat
6. Wziąłeś wszystko
7. Nie ukryjesz moich marzeń

LP.1978 r. „Bądź, po prostu bądź”, Pronit SX 1478

Strona A:
1. Tango pełne słońca
2. Tak naprawdę żyć
3. Łączą nas
4. Tam po stronie światła
5. Nie przedawnimy naszej miłości
6. Pytania pragnień
Strona B:
1. Dźwięki walca kołyszą wspomnienia
2. patrz na drogę
3. Zrozumieć wszystko i przebaczyć
4. Spokój naszych dni
5. Bądź, po prostu bądź
6. To co minęło

Jej piosenki można również posłuchać na składankowych albumach winylowych Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. .