Perfect

20 piosenek

Pod tą nazwą występuje więcej niż jeden wykonawca: 1) Perfect jest polską grupą rockową, założoną w 1977 roku przez Wojciecha Morawskiego, Zdzisława Zawadzkiego oraz Pawła Tabakę, jako Perfect Super Show And Disco Band. Jedną z wokalistek zespołu była Basia Trzetrzelewska, drugą Ewa Konarzewska. W niedługim czasie do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys jako wokalista i gitarzysta. Perfect, de facto, powstał w 1980 roku, gdy grupa zmieniła nazwę na obecną Read more on Last.fm

Pod tą nazwą występuje więcej niż jeden wykonawca:

1) Perfect jest polską grupą rockową, założoną w 1977 roku przez Wojciecha Morawskiego, Zdzisława Zawadzkiego oraz Pawła Tabakę, jako Perfect Super Show And Disco Band. Jedną z wokalistek zespołu była Basia Trzetrzelewska, drugą Ewa Konarzewska. W niedługim czasie do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys jako wokalista i gitarzysta. Perfect, de facto, powstał w 1980 roku, gdy grupa zmieniła nazwę na obecną, do składu dołączyli Ryszard Sygitowicz, Piotr Szkudelski i Grzegorz Markowski, a styl muzyczny powędrował w stronę rocka. Perfect był jednym z najpopularniejszych zespołów w Polsce w latach osiemdziesiątych. Rozwiązany przez Zbigniewa Hołdysa w marcu 1983 po koncercie w warszawskiej Stodole, wrócił na 3 koncerty w ramach "Perfect Day" w 1987, jeszcze z Hołdysem, a na stałe, już bez niego, w roku 1994 z Grzegorzem Markowskim na czele.

Aktualni członkowie:
* Grzegorz Markowski - wokal
* Jacek Krzaklewski - gitara
* Dariusz Kozakiewicz - gitara
* Piotr Szkudelski - perkusja
* Piotr Urbanek - gitara basowa

Byli członkowie:
* Zbigniew Hołdys - gitara, wokal
* Ryszard Sygitowicz - gitara
* Andrzej Urny - gitara
* Zdzisław Zawadzki - gitara basowa
* Andrzej Nowicki - gitara basowa
* Wojciech Morawski - perkusja
* Ewa Korczyńska-Konarzewska - wokal
* Basia - wokal

2) Perfect (Urodzony w Bamboo na Jamajce) swoje pierwsze utwory nagrywał jako „Little Ninja” nim przyjął obecny pseudonim wynikły z jego perfekcjonizmu, który przejawia podczas nagrywania kawałków.
Zaczął nawijać w sound systemie Trend Setter z jego rodzinnej miejscowości. W późnych latach 90 przeniósł się do Kingston, gdzie jego kariera nabrała rozpędu.

Jak do tej pory wydał trzy płyty:
- Giddimani (2006)
- Born Dead With Life (2008)
- Karma (2009) Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Piosenki

  • Popularne wykonania

    Podobni wykonawcy