Human

2 piosenki

Human - polski zespół rockowy, istniejący w latach 1993-1994. Grupa powstała z inicjatywy Kostka Yoriadisa - muzyka, który wcześniej współpracował z czołówką zespołów polskiej sceny. Oprócz Yoriadisa (wokal, instrumenty klawiszowe) w skład grupy weszli: Maciej Gładysz (gitara, najbardziej znany z zespołu Edyty Bartosiewicz), Piotr Urbanek (gitara basowa, wcześniej Lady Pank) i Krzysztof Patocki (perkusja). W Human miały także epizod rozpoczynające wtedy kariery Kasia Kowalska i Edyta Bartosiewicz. Read more on Last.fm

Human - polski zespół rockowy, istniejący w latach 1993-1994.

Grupa powstała z inicjatywy Kostka Yoriadisa - muzyka, który wcześniej współpracował z czołówką zespołów polskiej sceny. Oprócz Yoriadisa (wokal, instrumenty klawiszowe) w skład grupy weszli: Maciej Gładysz (gitara, najbardziej znany z zespołu Edyty Bartosiewicz), Piotr Urbanek (gitara basowa, wcześniej Lady Pank) i Krzysztof Patocki (perkusja). W Human miały także epizod rozpoczynające wtedy kariery Kasia Kowalska i Edyta Bartosiewicz.

W 1993 roku zespół wydał swój jedyny album - Earth. Z tej płyty pochodzą dwa przeboje: Polski i Słońce moje. Human aktywnie koncertował (m.in. na Rock FAMA w Świnoujściu i festiwalu w Jarocinie). Spotkał się z umiarkowanym przyjęciem publiczności i już po roku zawiesił działalność.

Wznowienie płyty Earth (po remasteringu) zostało wydane w 2005 roku w dystrybucji Universal Music Group
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.