Enej

19 piosenek

Zespół Enej powstał w 2002 roku i ma za sobą 10 lat ciężkiej pracy. Początkowe fascynacje zespołu związane były z kulturą ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie. Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność Enej rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Read more on Last.fm

Zespół Enej powstał w 2002 roku i ma za sobą 10 lat ciężkiej pracy.
Początkowe fascynacje zespołu związane były z kulturą ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie.
Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność Enej rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Obecnie muzyka zespołu „Enej” to szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae.
Już w 2006 roku Enej z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu „Union of Rock Węgorzewo 2006”. Występ ten został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Olecku oraz na festiwalu Kierunek Olsztyn.
W 2007 roku Enej nagrał oficjalny Hymn jednych z największych w Polsce juwenaliów, czyli olsztyńskiej Kortowiady.
Od trzech sezonów Enej regularnie gra na wielu scenach całej Polski, zawsze spotykając się ze znakomitym przyjęciem publiczności.
20 października 2008 ukazał się pierwszy singiel „ulice” promujący debiutancki album o tej samej nazwie
17 listopada 2008 zespół ENEJ wydał swoją debiutancką płytę, której wydawcą jest Polskie Radio Olsztyn oraz Lou&Rocked Boys
10 Marca olsztyński zespół wydał drugi singiel „Komu”.
Materiał został nagrany w Pro Studio Radia Olsztyn.
W lutym 2010 roku zespół wydał pierwszy singiel „Radio Hello” który zapowiada drugą płytę zapowiadaną na jesień 2010.
Zespół ten zyskał szeroki rozgłos po znakomitym koncercie na festiwalu Przystanek Woodstock na przełomie lipca i sierpnia 2010.
W listopadzie 2010 roku zespół Enej zagrał ogólnopolską trasę koncertową- 20 koncertów klubowych w kraju, promującą najnowszą płytę, "Folkorabel".
Dnia 7 maja 2011 zespół Enej wygrał pierwszą edycję programu Must Be the Music.Obecny skład zespołu:

Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon
Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa
Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja
Jacek Grygorowicz – gitara elektryczna
Łukasz Przyborowski - trąbka
Grzesiek Łapiński- saksofon
Kuba (Czaplay) Czaplejewicz- puzon

ALBUMY :
*17 listopada 2008-" Ulice"
*15 listopada 2010-"Folkorabel"
*16 listopada2012-"Folkhorod"
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Piosenki

  • new
  • Popularne wykonania

    Podobni wykonawcy