Ania Wyszkoni

15 piosenek

(ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – piosenkarka, autorka tekstów, w latach 1996-2010 wokalistka zespołu Łzy. Śpiewaniem zainteresowała się już w dzieciństwie, jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły, gdy została wokalistką grupy Łzy, w 1996 roku. W tym samym roku powstały pierwsze wspólne piosenki Ani i Łez, które ujrzały światło dzienne na kasecie demo. Dzięki tym nagraniom Ania zadebiutowała na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Read more on Last.fm

(ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – piosenkarka, autorka tekstów, w latach 1996-2010 wokalistka zespołu Łzy.

Śpiewaniem zainteresowała się już w dzieciństwie, jednak bardziej spektakularne sukcesy nadeszły, gdy została wokalistką grupy Łzy, w 1996 roku. W tym samym roku powstały pierwsze wspólne piosenki Ani i Łez, które ujrzały światło dzienne na kasecie demo. Dzięki tym nagraniom Ania zadebiutowała na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Ani Wyszkoni było zajęcie I miejsca, dwóch wyróżnień sponsorów oraz Nagrody Publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie. W 1998 roku ukazała się debiutancka płyta Łez pt. Słońce. Kolejne wydawnictwo- W związku z samotnością pokryło się platyną, a "Agnieszka już dawno..." jest przebojem do dnia dzisiejszego i na stałe wpisała się do kanonu polskiej piosenki. W 1999 roku w Radomiu Ania zdobyła Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu, w 2000 roku wygrała Szansę na sukces śpiewając "Długość dźwięku samotności" Myslovitz. Kolejne albumy Łez to podążanie w wyznaczonym pop rockowym stylu, a "Nie czekaj na jutro" i "Oczy szeroko zamknięte" to kolejny milowy krok. Z czasem Ania zaczęła myśleć o nagraniu solowej płyty, w międzyczasie Łzy obchodziły 10-lecie istnienia. Z tej okazji wydano The Best Of 1996-2006, a w późniejszym czasie,do reedycji dodano płytę akustyczną,która pokazuje inną twarz Łez i wokalistki.

29 czerwca 2009 roku premierę ukazał się pierwszy solowy album Ani, który w swej stylistyce odbiega nieco od twórczości zespołu Łzy.
Do pracy przy swoim pierwszym solowym krążku Ania zaprosiła dwóch producentów: Bogdana Kondrackiego, który odpowiada za większość pomysłów muzycznych, a także młodego producenta Kubę Galińskiego. Na płycie znajdą się kompozycje utalentowanych artystów, m.in. Ani Dąbrowskiej i Mikisa Cupasa - gitarzysty zespołu Wilki. Dzięki nim utwory zyskały różnorodną i często zaskakującą oprawę. Obok rytmów pop-rockowych można na krążku znaleźć numer rockabilly, nostalgiczną balladę, a nawet radosne country. Różnorodności stylistycznej nie ustępują pomysły aranżacyjne: od różnych brzmień gitarowych, przez sekcję smyczkową po orkiestrę dętą. Sama wokalistka jest również w przeważającym stopniu autorką tekstów, na płycie znaleźć też można kilka autorskich kompozycji Ani.

Singiel promujący album "Pan i Pani" zatytułowany jest "Czy ten Pan i Pani". Z tą piosenką Ania Wyszkoni zdobyła 12 czerwca 2009 roku Srebrną Premierę i Nagrodę Dziennikarzy na 46. KFPP w Opolu.

Kolejnym singlem promującym płytę została piosenka “Z ciszą pośród czterech ścian”. Jego oficjalna radiowa premiera nastąpiła 7 września 2009, stał się on dużym hitem na listach przebojów. Trzecim singlem z płyty “Pan i Pani” jest utwór pt. “Lampa i sofa”, który także odniósł sukces.

25 lutego 2010 Wyszkoni wygrała statuetkę VIVY Comet w kategorii Dzwonek Roku (“Czy ten pan i pani”) oraz zaśpiewała nominowaną piosenkę i utwór Muzyki Moc, nagrany z innymi wokalistami związanymi z VIVĄ.

Czwartym już singlem z albumu "Pan i Pani" jest utwór "Wiem, że jesteś tam". Do tego utworu zrealizowano w malowniczej scenerii Lazurowego Wybrzeża, w okolicach Nicei teledysk, którego premiera odbyła się w październiku.

Listopad 2010 okazał się dla Artystki miesiącem pełnym zmian. W połowie jego trwania, na oficjalnej stronie Łez, ukazało się oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy zespołu z Anią. 19 listopada premierę miała reedycja pierwszego solowego krążka Artystki, a mianowicie "Pan i Pani - platynowa edycja". Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Podobni wykonawcy