Alexandra Burke

5 piosenek

Alexandra Imelda Cecilia Ewen Burke (ur. 25 sierpnia 1988 w Islington) - brytyjska piosenkarka soul i R&B. Zwyciężczyni piątej edycji brytyjskiego show The X Factor. Alexandra urodziła się w Islington w Wielkiej Brytanii. Jej drugie imię (Imelda) odziedziczyła po swojej babci, trzecie imię (Cecilia) po dziadku (Cecil), natomiast czwarte imię (Ewen) to drugie imię jej matki Melissy Bell, która była członkinią zespołu R&B, Soul II Soul. Read more on Last.fm

Alexandra Imelda Cecilia Ewen Burke (ur. 25 sierpnia 1988 w Islington) - brytyjska piosenkarka soul i R&B. Zwyciężczyni piątej edycji brytyjskiego show The X Factor.

Alexandra urodziła się w Islington w Wielkiej Brytanii. Jej drugie imię (Imelda) odziedziczyła po swojej babci, trzecie imię (Cecilia) po dziadku (Cecil), natomiast czwarte imię (Ewen) to drugie imię jej matki Melissy Bell, która była członkinią zespołu R&B, Soul II Soul. Rodzice Alexandry rozwiedli się kiedy miała 6 lat. Piosenkarka ma czterech braci oraz jedną siostrę. W wieku 5 lat zaczęła uczyć się śpiewać. W wieku 9 lat wystąpiła na scenie w Bahrain wraz z mamą. W wieku 12 lat wystąpiła w Star for a Night, gdzie była najmłodszą uczestniczką.

Alexandra w 2008 roku wystąpiła w piątej edycji The X Factor, którą wygrała. Jest ona drugą (po Leonie Lewis) kobietą, która zwyciężyła brytyjską wersję programu. Zwycięstwo w show zaowocowało podpisaniem konraktu z wytwórnią Syco Music, należącą do jednego z sędziów The X Factor, Simona Cowella.

W 2010 roku wydała album "Overcome", z którego pochodzą przeboje "Hallelujah", "Bad Boys" (w duecie z Flo Ridą), "Broken Heels" oraz "All Night Long" i ballada "The Silence". Reedycję albumu promował singel "Start Without You".

W 2012 roku zadebiutował krążek "Heartbreak on Hold". Dużą popularność zdobył pierwszy utwór promocyjny, "Elephant". Niestety ze względu na bardzo słaby sukces drugiego singla, "Let It Go", wytwórnia zakończyła promocję albumu. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.