Na czym polega gra?

Popnuty to gra muzyczna, która oceni Twój śpiew. Na głównym ekranie gry znajdziesz tekst oraz siatkę z dźwiękami piosenki. Twoim zadaniem jest śpiewanie i trafianie w dźwięki na siatce poprzez utrzymanie prawidłowej wysokości dźwięku. Każde prawidłowe trafienie dźwięku jest nagradzane punktami, które sumujemy i na końcu pokazujemy jako ogólny wynik za zaśpiewanie całej piosenki. Ze wszystkich wyników tworzymy ranking, dzięki któremu możesz rywalizować ze swoimi znajomymi oraz innymi osobami z iSing.

Wstydzisz się pokazać swoje nagranie innym osobom? Bez obaw, w Popnutach nie nagrywamy Twojego głosu. Gra ocenia tylko i wyłącznie to jak śpiewasz i nagradza Cię za to punktami. Jeśli chcesz się nagrać możesz to zrobić wybierając piosenkę z naszego katalogu.

Co to jest wyzwanie tygodnia?

Wyzwanie tygodnia to zabawa, w której co piątek zachęcamy do zaśpiewania innej piosenki. Zagranie w wyzwanie tygodnia nie wymaga posiadania żetonów, dzięki czemu możesz śpiewać piosenkę nieograniczoną ilość razy. Ze wszystkich wyników tworzymy tygodniowy ranking, w którym wyłaniamy zwycięzcę wyzwania tygodnia.

Czym są diamenty i jak są przyznawane?

Diamenty to nagroda dla najlepszych graczy w Popnutach. Przyznawane są za uzyskanie dobrych wyników zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w Bitwach. Osoby, które uzbierają odpowiednią ilość diamentów mogą je wymienić na żetony, opcję wyróżnienia własnych bitew lub Popnuty bez limitu na 7 dni.

Zobacz więcej informacji

Czym są bonusy?

Bonusy umożliwiają zdobycie dodatkowych punktów za wykonanie określonych czynności w grze. Aktualnie możliwe do zdobycia jest 5 bonusów:

 • Piosenka bez linii melodycznej - bonus za zaśpiewanie piosenki do podkładu muzycznego w wersji bez linii melodycznej,
 • Idealne wejście - prawidłowe zaśpiewanie pierwszego dźwięku w piosence oraz każdego pierwszego dźwięku po dłuższej przerwie instrumentalnej,
 • Złote nuty - prawidłowe zaśpiewanie złotych nut, czyli dźwięków oznaczonych na siatce żółtym kolorem,
 • Idealne linie - idealne trafienie wszystkich dźwięków w jednej linijce tekstu,
 • Długie nuty - idealne zaśpiewanie długiego dźwięku. Za długi dźwięk uznajemy każdą nutkę, która trwa 1,3 sekundy.

Nie ma piosenki, którą chcę zaśpiewać. Czy możecie ją dodać?

Baza piosenek w Popnutach nieustannie się powiększa. Sukcesywnie uzupełniamy ją o piosenki z naszego katalogu piosenek do nagrywania. Jeśli zależy Ci mocno na tym, aby w Popnutach pojawiła się jakaś konkretna piosenka, która znajduje się już na iSing, to możesz nam o tym napisać. Wówczas postaramy się ją w miarę szybko dodać.

Czym są żetony?

Żetony to waluta w Popnutach pozwalająca na rozpoczęcie zabawy. 1 żeton pozwala na zagranie w dowolną piosenkę w Popnutach jeden raz. W każdy piątek gracze otrzymują darmowe uzupełnienie do 10 żetonów. Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia żetonów lub nieograniczonego dostępu do wszystkich piosenek w Popnutach.

Co to są osiągnięcia?

Osiągnięcia to odznaki, które można zdobywać za wykonanie różnego rodzaju zadań. Aktualnie do odblokowania jest 8 osiągnięć w każdej piosence z osobna:

 • Perfekcjonista - zaśpiewanie idealnie całej linii 15 razy w ciągu jednej rozgrywki,
 • Złotousty - trafienie minimum 80% złotych nut,
 • Mistrz wejść - trzykrotne trafienie pierwszego dźwięku po każdej przerwie instrumentalnej (zdobycie bonusu „Dobre wejście"),
 • Stabilny głos - utrzymanie długiej nuty minimum 5 razy,
 • Zaprawiony w boju - zaśpiewanie 15 razy na minimum 7000 punktów,
 • Weteran - zaśpiewanie 25 razy na minimum 7500 punktów,
 • Profesjonalista - zaśpiewanie piosenki na minimum 90%,
 • Władca zieleni - zdobycie zielonej plakietki po zaśpiewaniu linii 15 razy z rzędu.

W niektórych piosenkach liczba osiągnięć może być mniejsza ze względu na np. brak długich nut.

Czy mogę zagrać ze znajomymi?

W Popnutach możesz rywalizować ze znajomymi na punkty. Każda piosenka posiada 2 rankingi - ogólny i ranking znajomych. W rankingu znajomych znajdują się wyniki osób, które posiadasz w gronie znajomych na iSing. Zachęć znajomych do zabawy poprzez opublikowanie swojego najlepszego wyniku na Facebooku.

Zdobywam mało punktów, pomimo, że ładnie śpiewam. Co robię źle?

 1. Twój mikrofon musi być prawidłowo ustawiony. Przed rozpoczęciem (na ekranie po załadowaniu gry) upewnij się, czy zielony pasek wskazujący głośność mikrofonu wypełnia się w momencie, gdy mówisz pełnym głosem oraz czy mocno maleje w momencie, gdy przestajesz mówić. Jeśli podczas mówienia pasek nie dochodzi do końca oznacza to, że Twój mikrofon jest za cicho i musisz zwiększyć jego czułość suwakiem poniżej.
 2. W pokoju, w którym śpiewasz musi być cicho. Mikrofon nie może „łapać" innych dźwięków poza Twoim głosem. Zadbaj o to, aby w pokoju nie znajdował się np. włączony telewizor lub rozmawiające osoby.
 3. Najlepsze rezultaty uzyskasz przy mikrofonie zewnętrznym, który jest podłączany do komputera. Unikaj mikrofonów wbudowanych w laptopa lub kamerkę. W przypadku, gdy nie masz innej możliwości i musisz korzystać z wbudowanego mikrofonu najlepszy efekt uzyskasz, gdy będziesz grać w słuchawkach. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której do mikrofonu będą wpadały dźwięki z głośników.
 4. Nie zaczynaj gry od podkładu w wersji bez linii melodycznej. Na początek zagraj z linią melodyczną, dzięki czemu dużo łatwiej będzie Ci wyczuć tonację piosenki i trafić prawidłowe dźwięki. Do podkładu bez linii przejdź dopiero, gdy dobrze poznasz piosenkę. Różnica będzie od razu zauważalna.

Nowości do śpiewania: Joanna Kulig, Enej i Queen

Tym razem wśród nowości prezentujemy piosenkę z filmu Zimna Wojna w wykonaniu Joanny Kulig, najnowszy singiel zespołu Enej oraz kolejny przebój zespołu Queen.

Zobacz więcej