Nowości do śpiewania: Joanna Kulig, Enej i Queen

Dodane przez pawel Piosenki

Tym razem wśród nowości prezentujemy piosenkę z filmu Zimna Wojna w wykonaniu Joanny Kulig, najnowszy singiel zespołu Enej oraz kolejny przebój zespołu Queen.

Dwa Serduszka - Joanna Kulig

Piosenka pochodząca ze ścieżki dźwiękowej do filmu pt. „Zimna Wojna". Chociaż utwór powstał już w czasach PRL-u, to dopiero teraz za sprawą sukcesu filmu otrzymał drugie życie. Twórcami utworu są założyciele zespołu Mazowsze: Mira Zimiśka, która napisała słowa oraz Tadeusz Sygietyński, który stworzył muzykę.

Idealny sen - Enej

Najnowsza piosenka zespołu Enej. Ten energiczny utwór w warstwie muzycznej nawiązuje do muzyki rockowej, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla zespołu odwołania do ludowej tradycji. Tajemniczy tekst odwołuje się do odwiecznego archetypu konfliktu między jawą, a snem, sugerując, że życie może być tak piękne jak właśnie sny.

Radio Ga-Ga - Queen

Wielki przebój brytyjskiego rockowego zespołu Queen pochodzący z wydanego w 1984 roku albumu pt. „The Works”. Utwór napisany został przez perkusistę, Rogera Taylora. Inspiracją było wyrażenie często używane przez jego najstarszego, a wówczas 3-letniego syna. Perkusista zamierzał początkowo umieścić piosenkę na swoim solowym albumie, lecz Freddie Mercury po zapoznaniu się z utworem doszedł do wniosku, że jest to wielka okazja na stworzenie przeboju. Pozostali członkowie zespołu przychylili się do zdania Mercury’ego i Taylor dokończył utwór rezygnując tym samym z solowej wersji. Ciekawostką jest, że amerykańska wokalistka Stefani Germanotta przyjęła swój pseudonim Lady Gaga inspirując się tytułem właśnie tego utworu.Dla osób bez iSing Plusa dostępne stały się piosenki, które dodaliśmy dwa tygodnie temu, a wśród nich piosenka Lady Gagi i Bradleya Coopera – Shallow z filmu A Star Is Born.

W Popnutach do zaśpiewania znajdziecie 3 nowości:Zapraszamy do zaśpiewania nowości oraz do zagrania w Popnuty 🙂

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestuj się!

7 komentarzy

Brak komentarzy