Nowe piosenki świąteczne: Queen, Metro i Chris Rea

Dodane przez pawel Piosenki

Tym razem w nowościach znajdziecie świąteczną piosenkę zespołu Queen, kolędę z musicalu Metro oraz bożonarodzeniowy utwór Chrisa Rea.

Thank God It's Christmas - Queen

Bożonarodzeniowy singel brytyjskiej grupy rockowej Queen. Autorami są gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor. Piosenka to energetyczna ballada, która jak na Queen przystało zawiera charyzmatyczny głos Freddiego, charakterystyczne chórki i chwytliwą melodię. Ciekawostką jest to, że pomimo swojej dużej popularności utwór nie ukazał się nigdy na studyjnym krążku i można go znaleźć jedynie na składance „Greatest Hits III” oraz na stronie B singla „A Winter's Tale” pochodzącego z krążka „Made in Heaven”.

Uciekali - Metro

Kolęda pochodząca ze ścieżki dźwiękowej najpopularniejszego polskiego musicalu „Metro”. Utwór wykonywali m.in. Robert Janowski, Michał Milowicz oraz Barbara Melzer.

Driving Home for Christmas - Chris Rea

Popularna piosenka świąteczna napisana i skomponowana przez Chrisa Rea. Utwór ukazał się w 1988 roku i pomimo upływu lat jest cały czas chętnie przypominany w okresie świątecznym. Ciekawostką jest to, że Chris Rea napisał tę piosnkę dziesięć lat przed tym, gdy została nagrana. Powstała podczas podróży samochodem, gdy artysta jechał ze studia muzycznego na Abbey Road w Londynie do Middlesbrough. Inspiracją był padający podczas podróży śnieg i widok innych kierowców, którzy wyglądali na nieszczęśliwych. Piosenka pierwotnie powstała z myślą o Vanie Morrisonie, jednak Chris Rea finalnie mu jej nie przekazał.Dla osób bez iSing Plusa dostępne stały się piosenki, które dodaliśmy dwa tygodnie temu, a wśród nich najnowszy singiel Pawła Domagały pt. Wystarczę ja.

W Popnutach do zaśpiewania znajdziecie 3 nowości:Zapraszamy do zaśpiewania nowości oraz do zagrania w naszą grę Popnuty 🙂

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestuj się!

0 komentarzy

Brak komentarzy