Nowe piosenki – Dawid Podsiadło, Red Hot Chili Peppers i ABBA

Dodane przez kuba Piosenki

W nowościach, które dla Was przygotowaliśmy w tym tygodniu znajdziecie najnowszy przebój Dawida Podsiadło, jedną z najpopularniejszych piosenek Red Hot Chili Peppers oraz zupełnie nową wersję podkładu do wielkiego przeboju ABBY.

Małomiasteczkowy - Dawid Podsiadło

Najnowszy singiel Dawida Podsiadło, pochodzący z trzeciej płyty artysty. Piosenka ma lekką i zachęcającą do zabawy formę. Przekaz ukryty w warstwie tekstowej niesie ze sobą jednak głębsze przesłanie, które tak oto jest komentowane przez samego Dawida: „To utwór o przełamywaniu barier, wstydu i szukaniu miejsca w nowej rzeczywistości. Nie mam tu żadnych wniosków. Mam za to wiele spostrzeżeń i przemyśleń, ale jestem jeszcze parę kroków od krytykowania czegokolwiek. Na pewno w niektórych momentach przemawia przeze mnie zazdrość, odzywają się jakieś skamieniałe kompleksy, o których istnieniu przez długi czas nie wiedziałem. To zazdrość o swojego rodzaju beztroskę i – w zależności od perspektywy – albo głupotę, albo odwagę". Do piosenki powstał teledysk autorstwa Tomasza Bagińskiego, który stworzył go wspólnie ze studiem Dobro i Platige Image.

Otherside - Red Hot Chili Peppers

Jeden z najpopularniejszych utworów kalifornijskiej grupy Red Hot Chili Peppers, który wydano jako trzeci singel z ich siódmego albumu studyjnego zatytułowanego „Californication". Tytuł piosenki stanowi metaforę opisującą dwie strony życia Anthony Kiedisa. Z jednej strony czasu uzależnienia od narkotyków, z drugiej życia po pokonaniu nałogu. Istnieje również teoria, że piosenka jest hołdem dla byłego gitarzysty zespołu, Hillela Slovaka, który zmarł z powodu przedawkowania heroiny.

Mamma Mia - ABBA

Jedna z najbardziej znanych piosenek zespołu ABBA, pochodząca z trzeciego albumu zespołu wydanego w 1975 roku. Utwór opowiada o kobiecie, która jest notorycznie zdradzana przez swojego partnera, a mimo to ciągle mu wybacza.Dla osób bez iSing Plusa dostępne stały się piosenki, które dodaliśmy dwa tygodnie temu, a wśród nich najnowsza piosenka grupy Męskie Granie Orkiestra pt. Początek.

W Popnutach do zaśpiewania znajdziecie 3 nowości:Zapraszamy do sprawdzenia nowości oraz do zagrania w Popnuty 😎

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestuj się!

4 komentarze

Brak komentarzy