9 najlepszych piosenek na Dzień Matki

Dodane przez kuba Piosenki

Prezentujemy zestawienie najlepszych piosenek, które można zaśpiewać swojej mamie z okazji Dnia Matki. Sprawdźcie listę i nie zapomnijcie w tym wyjątkowym dniu o swojej mamie 🙂

Mamo - Adam Stachowiak

Piosenka, którą Adam Stachowiak zasłynął wzruszającym wykonaniem przed jurorami w „Voice of Poland". Utwór powstał w kilka minut, przy pianinie, na kartce wyrwanej z zeszytu. Do muzyki napisanej przez najlepszego przyjaciela, Michała Cielebąka, Adam napisał słowa. Natchnieniem stało się zdjęcie w ramce, na którym widniała jego mama, która w wyniku choroby, zmarła 2 lata wcześniej. Jak twierdzi sam Adam, utwór nie miał stać się utworem komercyjnym, gdyby nie przypadek, nigdy nawet nie opuściłby jego głowy.

Mamo, nasza mamo - Studio Buffo

Zabawna piosenka z repertuaru grupy Niebiesko-Czarni. Powstała kiedy wokalistą zespołu był jeszcze Czesław Niemen. Pomimo tego, że utwór powstał w lata ‚60 aż do dziś jest kultowym elementem akademii szkolnych organizowanych z okazji Dnia Matki.

Nie ma jak u mamy - Wojciech Młynarski

Jedna z najbardziej znanych piosenek Wojciecha Młynarskiego. To ponadczasowy i bardzo emocjonalny utwór, który na stałe wpisał się do kanonu klasyki polskiej piosenki.

A ja wolę moją mamę - Majka Jeżowska

Ponadczasowa piosenka, której duża popularność skłoniła Majkę Jeżowską do stworzenia całej płyty z muzyką dla dzieci. Utwór dedykowany jest wszystkim mamom i często przypominany jest przy okazji Dnia Matki. Autorką tekstu jest Agnieszka Osiecka.

Mama Said - Lukas Graham

Kolejny singiel Lukasa Grahama znanego wcześniej z piosenki „7 Years", wielkiego przeboju, który podbił listy przebojów na całym świecie. Utwór „Mama Said" to wzruszająca opowieść, w której artysta wspomina swoje dzieciństwo. Piosenka została nagrana z dziecięcym chórem i z miejsca wspięła się na szczyt duńskiej listy, pozostając na niej przez 24 tygodnie.

Co się stało z mamą - Maryla Rodowicz

Popularna piosenka Maryli Rodowicz, pochodząca z płyty pt. „Przed zakrętem". Autorem tekstu jest Andrzej Mogilnicki, współzałożyciel Lady Pank, znany również ze współpracy z wieloma innymi artystami.

Cudownych rodziców mam - Urszula Sipińska

Jedna z najpopularniejszych piosenek wykonywanych przez Urszulę Sipińską. Niezmiennie od lat jest ona obowiązkowym utworem podczas polskich wesel oraz uroczystości związanych z rodzicami. Ciekawostką jest, że Urszula Sipińska miała początkowo wątpliwości dotyczące nagrywania tej piosenki. Rozwiał je autor tekstu, Wojciech Młynarski, który powiedział: „Jeśli nie nagrasz tej piosenki, to będziesz żałowała do końca życia. Zaśpiewaj tak, jak to czujesz. Masz fajnych rodziców, zaśpiewaj po prostu dla nich”.

List do matki - Violetta Villas

Jedna z najpiękniejszych piosenek napisanych z myślą o matce oraz najpopularniejsza piosenka z repertuaru Violetty Villas. Ten ponadczasowy utwór na stałe zagościł w kanonie piosenek wykonywanych z okazji Dnia Matki. Wersja wykonywana na żywo przez artystkę była jeszcze bardziej emocjonalna i trwała zwykle kilka razy dłużej niż wersja studyjna. Violetta Villas przerywała śpiewanie płacząc, padając na kolana, wchodząc w pewnego rodzaju trans tym samym powodując duże wzruszenie na widowni.

List do M - Dżem

Niezapomniany utwór Ryszarda Riedla i jego zespołu. Adresatką piosenki jest matka. Zrozpaczony syn opowiada jej o swoim cierpieniu spowodowanym samotnością. Mężczyzna informuje swą rodzicielkę o tym, że jest w trakcie pisania wiersza skierowanego właśnie do niej. Utwór jest jedną ze sztandarowych piosenek zespołu Dżem oraz jedną z najsłynniejszych polskich piosenek lat 90.Pamiętajcie, że każdą piosenkę możecie również śpiewać i nagrywać w naszej aplikacji na Androida 😎

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestuj się!

0 komentarzy

Brak komentarzy