Skalar

Jesteś na: iSing > Piosenki artystów na S > Skalar

Skalar

1. Zespół Skalar to jedna z najlepszych formacji disco-polo o 16-letnim doświadczeniu muzycznym. Zespół Skalar jest dobrze rozpoznawalny, szczególnie wśród młodzieży doskonale bawiącej się przy największych hitach zespołu: "W tę noc", "Zawsze będę", czy "Płakałaś". Skalar daje swoje koncerty nie tylko na dyskotekach, ale także na imprezach masowych, festynach itp. Zespół Skalar powstał w 1991 r. w Brańsku. Jego założycielami byli Ireneusz Perkowski i Mariusz Borek. Zobacz więcej

1. Zespół Skalar to jedna z najlepszych formacji disco-polo o 16-letnim doświadczeniu muzycznym. Zespół Skalar jest dobrze rozpoznawalny, szczególnie wśród młodzieży doskonale bawiącej się przy największych hitach zespołu: "W tę noc", "Zawsze będę", czy "Płakałaś". Skalar daje swoje koncerty nie tylko na dyskotekach, ale także na imprezach masowych, festynach itp.

Zespół Skalar powstał w 1991 r. w Brańsku. Jego założycielami byli Ireneusz Perkowski i Mariusz Borek. Obydwaj pełnili funkcję wokalistów. Razem ułożyli muzykę i napisali słowa do 10 piosenek, które z czasem znalazły się na ich debiutanckiej kasecie.
Na polskim rynku muzycznym formacja zaistniała w 1998r i na wiosnę tego roku ukazał się ich videoclip do utworu "Powiedz mi". Został on nagrany w Nowym Jorku. Sama piosenka stała się tytułowym nagraniem premierowego wydawnictwa grupy, które ukazało się w grudniu 1998 r.
Pierwsza kaseta zespołu cieszyła się dużą popularnością. W znacznej mierze przyczyniło się do tego nagranie "Powiedz mi", które znalazło się też na wielu składankach firmy Green Star.
Na początku 1999 r. ukazał się drugi teledysk formacji pt. "Zakochajmy się". Grupa Skalar wzięła udział w koncercie półfinałowym IV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Koszalinie. Jako premierowy utwór przedstawili publiczności piosenkę "Dlaczego ja". Została ona wydana dopiero 3 lata później na drugiej kasecie zespołu. W roku 2000 grupa koncertowała w USA, ich koncert cieszyły się ogromną popularnością wśród Polonii.
Po roku 1999 można było zauważyć stopniowe znikanie grupy z polskiej sceny muzycznej. Wiązało się to z rozpadem oryginalnego składu zespołu. Irek Perkowski zamieszkał na stałe w Chicago w USA, gdzie prowadzi swój własny zespół Skalar.
Mariusz pozostał w kraju i razem z Danielem Jaroszewiczem reaktywował polskie oblicze formacji. Mariusz i Daniel razem z duetem tanecznym: Piotr Łupiński i Rafał Kłosek powrócili na scenę w 2002 r. W lipcu tego roku ukazał się clip do piosenki "Ty nie kochasz". Promował on ich drugi materiał, który został wydany pod koniec wakacji 2002.
Kaseta, "Ty nie kochasz", okazała się prawdziwym hitem muzycznym. Zawiera ona 10 utworów utrzymanych w stylu lekkiego dance. Autorem muzyki jest Mariusz, który większość tekstów napisał razem z Danielem.
W roku 2004 grupa zaprezentowała swoje najnowsze nagranie pt. "W tę noc". Utwór ten szerszej publiczności został przedstawiony na majowej gali w Jaświłach. Wtedy właśnie nakręcono teledysk do tej piosenki. Utwór ten został uznany za Hit Lata 2004. Ten utwór promuje nowy materiał, nad którym zespół właśnie kończy pracę.
Najnowszą płytę promuje utwór "Płakałaś" i dyskotekowy numer "Nie wiesz co tracisz". Płyta będzie zawierała 12 utworów.

2. Popularna duńska kapela z Kopenhagi grająca folk/ska/reggae/punk. Pokaż mniej

Tekst jest oparty na licencji Creative Commons By-SA lub GNU FDL. Zdjęcie oraz biografia pochodzą z niesamowitego last.fm

Tagi: disco polo polskie przeboj zabawa polska wersja hit impreza

Nowości do zaśpiewania!

Mamy dla Was porcję nowych piosenek, a wśród nich najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej, popularny utwór zespołu Portugal. The Man oraz zupełnie nową wersję podkładu do jednej z najpopularniejszych piosenek Lady Pank

Zobacz więcej