Anna Gadt

3 piosenki

Anna Gadt, znana publiczności również jako Ania Stępniewska. Wokalistka jazzowa młodego pokolenia. Łączy w sobie pasję i szaleństwo, ale także umiłowanie spokoju i ogromny szacunek do słowa. W Jej muzyce odnaleźć można inspirację: Dianne Reeves, Marią Joao, Cassandrą Wilson, Shirley Horn. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej.

Anna Gadt,
znana publiczności również jako Ania Stępniewska.
Wokalistka jazzowa młodego pokolenia. Łączy w sobie pasję i szaleństwo, ale także umiłowanie spokoju i ogromny szacunek do słowa. W Jej muzyce odnaleźć można inspirację: Dianne Reeves, Marią Joao, Cassandrą Wilson, Shirley Horn.
Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym- ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu. Wiedza, którą zdobyła okazała się bardzo cenna w późniejszej edukacji jazzowej. W 2006 roku Anna ukończyła z wyróżnieniem prestiżowy i elitarny w Polsce Instytut Jazzu, skąd wywodzi się czołówka muzyków jazzowych kraju.

Już jako studentka była doceniana i nagradzana na wielu konkursach i festiwalach jazzowych, m.in: Jazz nad Odrą (gdzie zdobyła indywidualną nagrodę), Old Jazz Meeting (również nagroda indywidualna), Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu- który zaowocował występem w studiu koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
W tym czasie równie często występowała na największych festiwalach w kraju m.in: Sopot Top Trendy Festiwal oraz Fetiwal Polskiej Piosenki w Opolu- gdzie towarzyszyła czołowym polskim artystom a także miała okazję koncertować z wybitnymi orkiestrami pod kierunkiem: Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Tomka Szymusia.

Punktem zwrotnym w działalności wokalistki okazał się wygrany konkurs: Jazz Struggle. Pomimo ogromnej konkurencji wokalistów z całego świata, Anna okazała się najbardziej dojrzałą artystką. Nagroda tym bardziej jest cenna, iż w jury zasiadali Billy Harper, Judy Bady oraz gwiazda polskiej sceny gospel i soul - Mieczysław Szcześniak.
Anna zaczęła wiele podróżować i udzielać się artystycznie w projektach zagranicznych, m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal. Koncertowała w Lipsku, Kiszyniowie i w Bukareszcie.

W 2008 roku ukazała się debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner). Album został bardzo ciepło przyjęty, szczególnie ze względu na teksty Miłosza Wośko, Janusza Onufrowicza oraz Tomasza Wachnowskiego. W recenzji Jazz Forum napisano o Annie: "Śpiewa bez zbędnej egzaltacji i patosu, co czyni jej interpretacje bardziej intymnymi i w jakiś szczególny sposób zmysłowymi. (...) Jej styl wykonawczy jest pewnego rodzaju kontynuacją dokonań m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Ewy Bem i Krystyny Prońko, ale, w odróżnieniu od ich mocno wyrazistej ekspresji, preferuje emocje bardziej stonowane i obiektywne. (...) Większość utworów, nawet po jednym przesłuchaniu można przywołać w pamięci, co w tym przypadku, przy zachowaniu tak wysoko postawionych priorytetów estetycznych, stanowi swojego rodzaju ewenement."
Płyta zaowocowała nominacją do prestiżowej nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku oraz wieloma koncertami w kraju. Anna wystąpiła m.in podczas Szczecin Music Fest, otwierając swoim występem koncert Suzanne Vega, a także w ramach warszawskiego festiwalu Jazz Forum "Ci, na których liczymy".
29 listopada 2010 Ania wydała album "Still I Rise" (jako Anna Gadt), który zawiera 10 na nowo zaaranżowanych, klimatycznych songów z duzym wpływem jazzowych klimatów, oraz jednym, tytułowym autorskim utworem. Płyta ta ułozona jest na 4 instrumenty: fortepian, perkusję, kontrabas oraz głos Ani, który jest wiodącym i najpiękniejszym instrumentem tej płyty. .