Natasza Zylska
(prawdziwe nazwisko Zygelman, ur. 13 grudnia 1933 roku, Wilno, zm. 29 marca 1995 roku, Tel Aviw) była jedną z najpopularniejszych piosenkarek lat pięćdziesiątych. Wojnę przeżyła w ukryciu. Podjęła studia aktorskie, ale ich nie ukończyła. Mieszkała na Śląsku (ojciec był dyrektorem banku w Katowicach), gdzie rozpoczęła błyskotliwą karierę piosenkarską. Występowała z orkiestrami tanecznymi Jerzego Haralda, Jana Cajmera Waldemara Kazaneckiego i Zygmunta Wicharego. Read more on Last.fm
(prawdziwe nazwisko Zygelman, ur. 13 grudnia 1933 roku, Wilno, zm. 29 marca 1995 roku, Tel Aviw) była jedną z najpopularniejszych piosenkarek lat pięćdziesiątych. Wojnę przeżyła w ukryciu. Podjęła studia aktorskie, ale ich nie ukończyła. Mieszkała na Śląsku (ojciec był dyrektorem banku w Katowicach), gdzie rozpoczęła błyskotliwą karierę piosenkarską. Występowała z orkiestrami tanecznymi Jerzego Haralda, Jana Cajmera Waldemara Kazaneckiego i Zygmunta Wicharego.
Jej największymi przebojami były piosenki Bajo bongo (muz. H. Gietz, słowa polskie Zbigniew Sztaba), Klipsy i Kukurydza (muz. H. Skalska, sł. Kazimierz Szemioth), Chociaż raz powiedz nie, Czy pani tańczy twista, Deszczowy fokstrot, Klementynka bawi się (muz. Andrzej Markiewicz i Jerzy Mart, sł. Bogusław Choiński i Jan Gałkowski), Marianna ruda (muz. Adam Markiewicz, sł. Bogusław Choiński i Jan Gałkowski), Pik, pik, pik, Pikulina, Piotruś, Soho-mambo (muz. Jan Czekalla, sł. Andrzej Tylczyński), a zwłaszcza radiowy przebój 1956 roku, beguine Kasztany (muz. Zbigniew Korepta, sł. Krystyna Wodnicka) i rumba Mexicana (obie piosenki wykonywane w nowych wersjach w teatrze Buffo w Warszawie w musicalu Janusza Józefowicza Do grającej szafy grosik wrzuć).
W 1963 roku Natasza Zylska wyjechała z Polski na stałe do Izraela, gdzie początkowo występowała jako piosenkarka, a po wycofaniu się z zawodu w latach siedemdziesiątych, poświęciła się plastyce. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.