Monika Lewczuk

4 piosenki

Monika Lewczuk (ur. 10 czerwca 1988 w Łomży) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i była modelka. W 2009 roku zdobyła tytuły: Miss Mazowsza, I Wicemiss Polski oraz I Wicemiss Globe International. Dwa lata później wygrała międzynarodowy konkurs piękności Miss Supranational 2011. Monika Lewczuk urodziła się 10 czerwca 1988 w Łomży. W wieku 8 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Płocka, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową nr 4, Publiczne Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Read more on Last.fm

Monika Lewczuk (ur. 10 czerwca 1988 w Łomży) – polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i była modelka. W 2009 roku zdobyła tytuły: Miss Mazowsza, I Wicemiss Polski oraz I Wicemiss Globe International. Dwa lata później wygrała międzynarodowy konkurs piękności Miss Supranational 2011.


Monika Lewczuk urodziła się 10 czerwca 1988 w Łomży. W wieku 8 lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Płocka, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową nr 4, Publiczne Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły. Następnie rozpoczęła studia na Politechnice Warszawskiej na kierunku administracji. Ukończyła również szkołę muzyczną w klasie fortepianu.

Swoją karierę zaczynała w modelingu. W 2009 roku została Miss Mazowsza, dzięki czemu zakwalifikowała się do etapu ogólnokrajowego, gdzie w finale Miss Polski 2009 otrzymała tytuł I wicemiss. W tym samym roku zdobyła również tytuł I wicemiss podczas międzynarodowych wyborów Miss Globe International w Albani. Dwa lata później reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie piękności Miss Supranational 2011, którego została zwyciężczynią. W nagrodę otrzymała 25 tysięcy dolarów. W 2013 roku pod pseudonimem Monikah zaczęła publikować w internecie swoje pierwsze autorskie piosenki, w tym utwór „Loud & Dirty”, do którego powstał również teledysk. W międzyczasie pracowała jako modelka w Mediolanie.


W 2014 roku wzięła udział w 5. edycji programu The Voice of Poland, kwalifikując się do drużyny Marka Piekarczyka. Dotarła do etapu bitew[14]. Po programie nawiązała współpracę z wytwórnią Universal Music Polska[3]. Pod koniec roku zasiadła w jury podczas międzynarodowego konkursu piękności Miss Supranational 2014[15].

W lipcu 2015 został wydany jej debiutancki singel „#TAM TAM”, który wokalistka napisała i skomponowała we współpracy z Sarsą (tekst) oraz Rafałem Malickim (muzyka). Utwór podbił radiowe listy przebojów m.in. zajął 1. miejsce na Liście Przebojów w Radiu Zet. Kompozycja znalazła się na 33. miejscu na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, i uzyskała status złotego singla za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 10 tysięcy kopii. 11 września ukazał się jej minialbum #Być tam. W listopadzie premierę miał drugi singel wokalistki „Zabiorę Cię stąd”, który stworzyła wspólnie z Jackiem Szymkiewiczem (tekst) i Rafałem Malickim (muzyka). Utwór był notowany na 11. miejscu w zestawieniu AirPlay. 17 czerwca 2016 do sprzedaży trafił jej debiutancki album studyjny zatytułowany #1.
Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.