Elton John

5 piosenek

Sir Elton Hercules John, prawdziwe imię i nazwisko: Reginald Kenneth Dwight. Urodził się 25 Marca 1947 roku w Pinner w Anglii. Pianista, kompozytor, piosenkarz wykonujący muzykę popularną (rock, pop). W wieku 11 lat otrzymał stypendium prestiżowej Królewskiej Akademii Muzycznej. Studiował tam 6 lat, po czym rzucił szkołę dla wcześniejszej kariery muzycznej. Muzyka Eltona Johna przez te 3 dekady jego kariery była zmienna. W latach 70. Read more on Last.fm

Sir Elton Hercules John, prawdziwe imię i nazwisko: Reginald Kenneth Dwight. Urodził się 25 Marca 1947 roku w Pinner w Anglii. Pianista, kompozytor, piosenkarz wykonujący muzykę popularną (rock, pop).
W wieku 11 lat otrzymał stypendium prestiżowej Królewskiej Akademii Muzycznej. Studiował tam 6 lat, po czym rzucił szkołę dla wcześniejszej kariery muzycznej. Muzyka Eltona Johna przez te 3 dekady jego kariery była zmienna.
W latach 70. w jego muzyce dominowała gitara i fortepian. Lata 80. opanowała moda na dźwięki syntetyczne, modzie uległ też pianista, a oprócz tego zaczął komponować bardziej dynamiczne piosenki. W latach 90 skomponował wiele ballad, które w połączeniu z jego umiejętnym, dojrzałym i aksamitnym głosem stały się przebojami. Jedynym niezmiennym instrumentem w twórczości Eltona jest fortepian. Z tego nietypowego dla rock'n'rolla instrumentu udało mu się zrobić swój największy atut.
Zdobył m.in. 8 nagród Ivor Novello, 5 nagród Grammy, 1 niemiecką nagrodę Bambi i 1 Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscar). W 1994 r. został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 1997 r. otrzymał tytuł szlachecki. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.