Justyna Steczkowska

18 piosenek

Justyna Steczkowska urodziła się 2 sierpnia 1972 roku w Rzeszowie jako czwarte z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich. Mama Justyny z wykształcenia jest nauczycielką muzyki, tato był dyrygentem. To właśnie on razem z żoną Danutą założył rodzinny zespół, z którym koncertowali po całej Europie. Wielokrotnie gościli również w programie pani Bożeny Walter pt.„Spotkania muzykujących rodzin”. W rodzinnym zespole Justyna pełniła rolę skrzypaczki. Read more on Last.fm

Justyna Steczkowska urodziła się 2 sierpnia 1972 roku w Rzeszowie jako czwarte z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich. Mama Justyny z wykształcenia jest nauczycielką muzyki, tato był dyrygentem. To właśnie on razem z żoną Danutą założył rodzinny zespół, z którym koncertowali po całej Europie. Wielokrotnie gościli również w programie pani Bożeny Walter pt.„Spotkania muzykujących rodzin”. W rodzinnym zespole Justyna pełniła rolę skrzypaczki. Naukę gry na tym instrumencie rozpoczęła w Stalowowolskiej Szkole Muzycznej, a kontynuowała w Liceum Muzycznym w Rzeszowie w klasie skrzypiec prof. Stefana Ząbka. Szkołę średnią ukończyła z wyróżnieniem, a w nagrodę zagrała koncert d-moll Henryka Wieniawskiego razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej. Przygodę ze skrzypcami kontynuowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku, jednak po dwóch semestrach zakończyła ją, by całkowicie poświęcić się śpiewaniu. Założyła wówczas zespół Shoco i Duet, z którym koncertowała na Wybrzeżu.
Przełomowym momentem w jej karierze był udział w pierwszej edycji programu „Szansa na sukces”, w finale którego brawurowo wykonała utwór pochodzący z repertuaru zespołu Maanam pt. „Boskie Buenos”. Jury, w skład którego wchodzili m.in. Nina Terentiew i Janusz Józefowicz przyznało Justynie I miejsce. Nagrodą za zwycięstwo „Szansy na sukces” był udział w Koncercie Debiutów opolskiego festiwalu. Justyna zaśpiewała na nim piosenkę pod tytułem „Moja intymność” stworzoną specjalnie dla niej przez Mateusza Pospieszalskiego i Wojciecha Waglewskiego. Utwór ten przyniósł jej zwycięstwo – opolskie Grand Prix czyli nagrodę imienia Anny Jantar, którą to nagrodę Justyna odebrała z rąk pani Ireny Santor. To wówczas padły pamiętne do dziś słowa – apel pani Ireny o „nie zgubienie tej perły”.
Oba te sukcesy, jak również niebywały talent i możliwości wokalne Justyny przyczyniły się do wyboru jej osoby na reprezentanta Polski podczas 40-go Konkursu Eurowizji, odbywającego się w Dublinie w 1995 roku. Piosenka konkursowa pod tytułem „Sama”, którą Justyna wykonała przy chóralnym wsparciu sióstr Magdy i Krystyny, również była autorstwa Mateusza Pospieszalskiego i Wojciecha Waglewskiego. Niestety mimo wspaniałej aranżacji „Samej” utwór nie zyskał dużej sympatii wśród jury i zdobył jedynie 15 punktów, co pozwoliło na zajęcie 18. miejsca w Konkursie.
Po występie w Dublinie Justyna pojawiła się w konkursie na festiwalu w Opolu, gdzie piosenką „Własne korytarze” wyśpiewała sobie trzecie miejsce. Ale nie była to jedyna nagroda jaką Justyna zdobyła w 1995 roku. Występ na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamm w Szwecji z piosenką „Moja intymność” zakończył się zdobyciem Grand Prix, a na Festiwalu w Sopocie – z dwiema nowymi piosenkami „Dziewczyna Szamana” i „Wrogu mój” - nagrodą dziennikarzy.
W tym samym roku Justyna nawiązała współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, pod okiem którego rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem „Dziewczyna Szamana”. Tytułowy utwór z tej płyty stał się przebojem roku 1995, trafiając na szczyt Muzycznej Jedynki i radiowej Trójki, gdzie przez wiele tygodni był niekwestionowanym numerem jeden. Album ukazał się 18 marca 1996 roku i sprzedał się w ponad 350-tysięcznym nakładzie, zyskując miano platynowej płyty. Kolejnym singlem pochodzącym z tej płyty była piosenka „Oko za oko”, która okazała się przebojem roku ’96.
Gala Fryderyków potwierdziła tylko oczywisty fakt, że rok 1996 należał do Justyny. Artystka ustanowiła absolutny rekord zdobywając pięć statuetek Fryderyk’96 w następujących kategoriach: wokalistka roku, album roku („Dziewczyna Szamana”), piosenka roku („Oko za oko”), fonograficzny debiut roku oraz teledysk roku („Oko za oko”). Justyna otrzymała również nagrodę Wiktora’96 w kategorii najlepszej piosenkarki i artystki estrady.
Po wydaniu ”Dziewczyny Szamana” rozpoczęła się trasa koncertowa Artystki na terenie całego kraju. Ponadto Justyna wzięła udział w nagraniu albumów „Duety” Ireny Santor (w piosence „Ej, Przeleciał ptaszek”), „Tutaj jestem” Grzegorza Turnaua („Niebezpieczne związki”) oraz „Flota zjednoczonych sił” VooVoo („A mogło być”).
27 października 1997 roku ukazała się druga płyta Justyny zatytułowana „Naga”, której producentem, podobnie jak pierwszej, był Grzegorz Ciechowski. Album sprzedał się w ilości 150 000 egzemplarzy uzyskując tym samym status platynowej płyty. Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka „Za dużo wiesz”(wrzesień ‘97), a kolejnymi utworami były „Za karę”(luty ‘98), „Kici kici maj”(maj ‘98) oraz „Kryminalna miłość”(listopad ‘98).
W międzyczasie Justyna wygrała konkurs Decouverte Est 97 organizowany przez Radio France International (RFI), w którym udział wzięło 142 artystów z 15 krajów. Finał tego konkursu odbył się 1 września w Warszawie, a międzynarodowemu jury przewodniczył Stanisław Soyka. Następstwem tego zwycięstwa była promocja Artystki przez radio RFI i francuskojęzyczną stację MCM.
Rok 1997 to również początek filmowej przygody Justyny. W tym właśnie roku ukazuje się zwiastun telenoweli pt. „Zaklęta” w reżyserii Piotrów Mikuckiego i Łazarkiewicza. W drugim odcinku tej telenoweli wystąpiła Justyna, która zagrała rolę piosenkarki. Film niestety nie doczekał się kontynuacji. Na przełomie 1997 i 1998 roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu Łukasza Zadrzyńskiego „Bilboard” w którym Artystka wcieliła się w rolę Anity. Film wszedł na ekrany kin 20 listopada 1998 roku.
Latem 1998 roku Justyna rozpoczęła realizację projektu aktorsko-muzycznego. W filmie Magdaleny Łazarkiewicz pt. ”Na koniec świata” zagrała pierwszoplanową rolę kobiecą, wcielając się w postać Teresy. Obok Justyny w filmie wystąpiła Joanna Żółkowska (która jest również autorką scenariusza) oraz Aleksander Domagarow. Film ten został pokazany na Festiwalu Filmowym „Lato filmów” w Kazimierzu Dolnym, dokładnie w dniu 27 urodzin Artystki, a jego kinowa premiera odbyła się 17 września 1999 roku. Justyna razem z synem reżyserki Antkiem Łazarkiewiczem stworzyła również muzykę do filmu „Na koniec świata”, a premiera płyty miała miejsce 7 sierpnia 1999 roku.
W listopadzie 1999 roku Justyna wspólnie z Tomaszem Stańko wyruszyła w trasę koncertową „Pożegnanie jesieni”.
19 lutego 2000 roku na rynku pojawiła się kolejna solowa płyta Justyny zatytułowana „Dzień i Noc”. Teksty do piosenek znajdujących się na płycie napisały Edyta Bartosiewicz i Kasia Nosowska, a jej producentem został brat Artystki - Paweł. Krążek sprzedano w ilości 70 000 egzemplarzy, a pierwszym singlem promującym go był utwór pt. „Kosmiczna rewolucja”. Dnia 29 marca w krakowskim studio S-3 odbyły się dwa koncerty Justyny z piosenkami pochodzącymi z jej nowego albumu. Widowisko to zostało zarejestrowane i pokazane przez TVP.
23 lutego 2000 roku Justyna wystąpiła na koncercie zatytułowanym „Tyle słońca” poświęconym pamięci Anny Jantar, zorganizowanym w związku z 20. rocznicą jej tragicznej śmierci. Na koncercie tym Justyna zaśpiewała piosenkę pochodzącą z repertuaru Anny Jantar pod tytułem „Tylko mnie poproś do tańca”.
Rok 2000 obfitował również w dwa bardzo ważne wydarzenia dotyczące życia osobistego Artystki. Dokładnie tydzień po premierze płyty „Dzień i Noc” w Urzędzie Stanu Cywilnego w Stalowej Woli Justyna zawarła związek małżeński z architektem i modelem Maciejem Myszkowskim, a dnia 1 września po raz pierwszy została mamą. Wówczas przyszedł na świat pierwszy syn Artystki - Leon.
Przełom roku 2000 i 2001 upłyną Justynie na Wielkim Kolędowaniu. 16 grudnia razem z rodziną zagrała koncert dla stacjonujących w Kosowie polskich żołnierzy, biorących udział w misji pokojowej KFOR, prezentując na nim utwory ze swoich płyt jak również repertuar kolędowy. Po powrocie Justyna wraz z bliskimi oraz zaprzyjaźnioną rodziną Pospieszalskich rozpoczęła trasę koncertową pt. „Kolędy Pospieszalskich i Steczkowskich”. Trasa ta została wpisana do oficjalnego programu obchodów Wielkiego Jubileuszu Trzeciego Tysiąclecia, a przez Polskie Radio okrzyknięta trasą roku, ze względu na olbrzymie zainteresowanie publiczności i mediów. Rozpoczęcie trasy poprzedziło wydanie płyty z kolędami i pastorałkami obu rodzin.
Po występach na planie filmowym przyszedł również czas na debiut w teatrze. Dnia 27 października 2001 roku Justyna pojawiła się na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w trans-operze „Sen nocy letniej” według Szekspira z muzyką Leszka Możdżera. W kilkugodzinnym spektaklu, który wyreżyserował Wojciech Kościelniak Artystka wystąpiła w podwójnej roli Hipolity/Tytanii. Przygotowania do tego spektaklu trwały od lutego do czerwca i od sierpnia do października 2001 roku. W międzyczasie Artystka towarzyszyła Grzegorzowi Turnauowi w jego trasie koncertowej, a raczej spektaklu muzycznym pod tytułem „Turnau Fantasmagorie”, podczas którego oprócz Justyny można było usłyszeć m.in.: Wojciecha Malajkata i Zbigniewa Zamachowskiego. Ponadto Artystka pracowała nad nagraniem kolejnej płyty, w nagraniach których towarzyszył jej aktor Paweł Deląg. Na płycie, która swą premierę miała 10 listopada 2001 roku, znalazły się wiersze poetów: Cypriana Kamila Norwida, Williama Szekspira, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i innych. Płyta nosi tytuł „Mów do mnie jeszcze”, podobnie jak promująca ją piosenka. Album wyprodukowano w Mimofon Steczkowscy, a sprzedano w ilości 30 000 egzemplarzy.
Rok później, dokładnie 19 października 2002 roku ukazała się kolejna szósta płyta Artystki pt.”Alkimja”. Płyta ta zawiera nowoczesne wersje klasycznych pieśni żydowskich w aranżacjach Mateusza Pospieszalskiego do tekstów Romana Kołakowskiego. Za album ten sprzedany w 35 tys. egzemplarzy Justyna otrzymała Fryderyka w kategorii Album roku etno/folk. Singlami promującymi płytę były: „Śpiewaj Yidl mint fidl” i „Świt”. 1 października w Teatrze Muzycznym w Łodzi w ramach Festiwalu Czterech Kultur odbył się przedpremierowy koncert, podczas którego Justyna zaprezentowała utwory z nowej płyty. Nie był to jednak zwykły koncert, a wielkie wydarzenie artystyczne zarejestrowane i retransmitowane przez TVP2. Sceniczna premiera tego widowiska miała miejsce 13 marca 2002 roku podczas 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wydarzenie to wywarło tak wielkie wrażenie na widzach, że Justyna oraz towarzyszący jej Artyści nagrodzeni zostali kilkunastominutową owacją na stojąco.
29 marca 2003 roku w serii Złota Kolekcja ukazała się płyta „Moja intymność”, zawierająca największe przeboje Justyny z poprzednich płyt. Album ten wzbogacono dwoma utworami związanymi z początkami kariery Justyny, które do tej pory nie były wydane na żadnym krążku: eurowizyjną piosenką „Sama” oraz opolską „Moja intymność”.
19 lipca 2003 roku czyli 8 lat po zdobyciu nagrody Grand Prix Justyna ponownie zaprezentowała się szwedzkiej publiczności w Karlshamm. Jako jedna z gwiazd Festiwalu wystąpiła z recitalem, na który składały się największe przeboje Artystki oraz piosenki pochodzące z płyty „Alkimja”.
W grudniu 2003 roku Justyna razem ze swoimi braćmi nagrała płytę z najpopularniejszymi polskimi kolędami. Płyta ta była dołączana do jednego z grudniowych wydań dwutygodnika „Gala”.
10 lat po zwycięstwie w programie „Szansa na Sukces”, dokładnie w październiku 2004 roku Justyna ponownie pojawiła się w studio. Tym razem wcieliła się w rolę jurora, oceniając wykonanie piosenek pochodzących z jej dorobku artystycznego przez młodych amatorów.
4 grudnia 2004 roku na rynku pojawiła się płyta pt.”Femme Fatal” na której Justyna prezentuje znane utwory z poprzednich dekad w nowych aranżacjach. Są to niezapomniane przeboje m.in. Anny German, Ewy Demarczyk, Marilyn Monroe czy Edith Piaf. Album zawiera również trzy nowe utwory, do których tekst napisali: Grzegorz Turnau, Anna Dąbrowska i sama Artystka, dla której był to autorski debiut. 27 października 2004 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się widowisko teatralno-muzyczne, rejestrowane przez TVP2, podczas którego Justyna zaprezentowała 9 utworów ze swojej nowej płyty oraz swój największy przebój „Dziewczynę Szamana”. Do każdej z piosenek opracowano specjalną choreografię i scenografię. Utwory aranżował Mateusz Pospieszalski, a reżyserem tego widowiska był Jerzy Bielunas. Spektakl ten znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych koncertów telewizyjnych w Europie otrzymując „Różę” na festiwalu w Montreux.
29 lipca 2005 roku Justyna po raz kolejny została mamą. Tego dnia na świat przyszedł jej drugi syn Stasio.
12 kwietnia 2006 roku w Kieleckim Centrum Kultury miała miejsce premiera spektaklu taneczno-muzycznego pt. „Pasja”. Historia Męki Pańskiej ukazana została z perspektywy przeżyć Marii Magdaleny oraz Judasza. Justyna wcieliła się w śpiewaną rolę Marii Magdaleny, a u jej boku wystąpił Andrzej Piaseczny w roli Judasza. Spektakl uświetnili również Ewelina Kubot (Maria Magdalena – taniec), Grzegorz Pańtak (Judasz - taniec), zespół Kieleckigo Teatru Tańca, Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej oraz chór „Fermata” – ogółem 144 artystów.
29 lipca 2006 roku Artystka zaprezentowała się na XII Przystanku Woodstock. Jej występ do końca owiany był tajemnicą, a jej dane personalne skrywane były pod znajomo brzmiącą nazwą - Gravitations.
12 grudnia 2006 roku we wrocławskiej Hali Stulecia odbyło się widowisko „Requiem Pro Pace” upamiętniające 25. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polce. Konstrukcja spektaklu, którego twórcą był Roman Kołakowski, oparta była na częściach liturgii Mszy Żałobnej, a mottem scenariusza była myśl Jana Pawła II: „Każde zło znajduje ostateczny kres w Bożym Miłosierdziu”. W przedsięwzięciu tym obok Justyny wystąpili m.in.: Hanna Banaszak, Kinga Preis, Michał Bajor czy Daniel Olbrychski.
1 czerwca 2007 roku miała miejsce premiera kolejnej płyty Justyny pt. ”Daj mi chwilę”. Materiał w całości realizowany był w warszawskim Jazzboy Studio. Jej producentem był Bogdan Kondracki znany ze współpracy z Moniką Brodką, Anią Dąbrowską, Krzysztofem Krawczykiem, Tomkiem Makowieckim czy Marylą Rodowicz. Pierwszym singlem promującym album była piosenka Tomka Bonarowskiego do tekstu Justyny "To tylko złudzenie (to nie miłość)". Teledysk zrealizowała Patrycja Woy - Wojciechowska. Kolejnymi singlami z płyty, do których również powstały teledyski, były "Tu i tu", "Daj mi chwilę" i "Wracam do domu".
Jesienią 2007 roku Justyna wzięła udział w VI edycji popularnego programu TVN „Taniec z Gwiazdami”. Wraz ze swym partnerem Stefano Terrazzino doszli do samego finału i choć ostatecznie nie wygrali głównej nagrody (przegrali zaledwie 3 %), to ich występy wzbudzały tyle emocji, że podzieliły społeczeństwo na dwa obozy, a ich niezapomniane tango zapewniło im ogromną sympatię widzów.
8 lutego 2008 roku miała premierę edycja specjalna płyty „Daj mi chwilę”. Specjalna edycja walentynkowa uzupełniona została płytą DVD z teledyskami, wywiadami, fragmentami koncertów oraz krótkimi reportażami z planów teledysków. Wydawnictwo to promował singiel pt. „Choć wieje, pada, grzmi” nagrany w duecie z Borysem Szycem. Płyta „Daj mi chwilę” uzyskała status platynowej.
16 maja 2008 roku na rynku ukazał się dziewiąty album Artystki pt. „Puchowe kołysanki”. Tą "puchową” zawartością był zestaw 10 kołysanek dla dzieci skomponowanych i zaśpiewanych przez Justynę. Na edycji specjalnej obok 10 przytulnych kołysanek dla dzieci znalazła się również kołysanka bonusowa oraz cztery urokliwe bajki autorstwa Joanny Krzyżanek i Marcina Ciseł, czytane również przez Justynę. Wydanie specjalne było dodatkowo digipackiem z 40-stronicową książeczką, gdzie zamieszczona została galeria zdjęć dzieci z różnych stron Polski i Świata zrobionych przez autorkę albumu. Płyta szybko uzyskała status złotej, a część dochodów ze sprzedaży tego albumu została przeznaczona na Fundację TVN „Nie jesteś sam”.
Po blisko 12 latach, 31 maja 2008 roku Justyna ponownie została uhonorowana nagrodą Wiktora przyznawaną przez Polską Akademię Telewizyjną, dla wybitnych osobowości małego ekranu, ludzi którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów. Justyna otrzymała nagrodę Wiktora'07 w kategorii Gwiazda piosenki i estrady.
W roku 2008 wystąpiła gościnnie w różnych projektach muzycznych m.in. Balkan Koncept – Modlitwa („Wróć do mnie”); Nasza Niepodległość, („Biały Krzyż”); Bogusław Mec - Duety, („Mały, biały pies”), („Filozof”); Senność -muzyka do filmu (OST), Gotowanie halucynogennych ziół. W tym samym roku została również nominowana do nagrody Telekamery w kategorii "Muzyka", a także wzięła udział w I polskiej edycji programu "Fort Boyard", oraz w pierwszej edycji programu "Ranking Gwiazd". Była też współprowadzącą program TVP „Gwiazdy tańczą na lodzie”, gdzie poza prowadzeniem programu w każdym odcinku prezentowała swoje muzyczne hity, w tym dwa utwory „To mój czas” i „Odnajdę Cię”, które były zwiastunem nowej płyty i zaśpiewane zostały premierowo.
20 marca 2009 roku, do sklepów trafił dziesiąty już album Justyny zatytułowany "To mój czas". Produkcją tej płyty zajął się międzynarodowej sławy kompozytor i producent Victor Rakonczai - laureat wielu prestiżowych nagród w tym: VIVA Comet, European Golden Artist Award, Artisjus Composer Of The Year. Materiał na płytę powstawał w Budapeszcie, a częściowo również i w Polsce. Dwa dni po premierze Justyna wyruszyła w trasę klubową promującą wydanie płyty i zawitała ze swoimi koncertami w największych miastach w Polsce. Odwiedziła m.in. Gdańsk, Warszawę, Katowice i Poznań. Wszędzie były pełne sale!!! Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka “To mój czas”, do której został nagrany teledysk w reżyserii Grzegorza Gościniaka. Następnym singlem z płyty była piosenka “Proszę cię - skłam” do której został nakręcony efektowny teledysk w reżyserii Macieja Michalskiego, tak jak i kolejny “Tylko Ty znasz te zaklęcia”.
Tydzień po ukazaniu się płyty “To mój czas” 27 marca 2009 roku odbyła się premiera DVD “Alkimja” z zapisem koncertu jaki odbył się w ramach Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi w 2002 roku. Płyta oprócz zbioru tradycyjnych utworów żydowskich z różnych stron świata zawierała dodatkowe materiały - teledysk do piosenki ”Świt! Świt!” oraz galerię zdjęć Justyny.
Dokładnie trzy miesiące później jako pierwsza artystka polskiej estrady zagrała koncert promujący nową płytę, który był transmitowany na żywo przez internet. Koncert odbył się 20 czerwca 2009 w Toruniu i można było go oglądać za darmo dzięki specjalnej stronie internetowej. Również w tym samym roku została odznaczona Diamentowym Mikrofonem - nagrodą Zarządu Polskiego Radia dla wybitnych twórców radiowych.
Justyna w czerwcu 2009 roku, wzięła udział w XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Premier, w którym premierowo zaśpiewała “Tango”. Podczas tego festiwalu brała również udział w koncercie Duety, gdzie wraz z Bogusławem Mecem zaśpiewała piosenkę "Mały, biały pies".
Od 2009 prowadzi również swój autorski program fotograficzny "W obiektywie Justyny Steczkowskiej" w Polsat Café, który pokazuje jak wspaniale można wydobyć na zdjęciach to, co każda z kobiet ma w sobie najpiękniejszego. W każdym odcinku Justyna wybiera jedną z kobiet, której historia poruszyła ją najbardziej i wraz z najlepszymi wizażystami, specjalistami od makijażu i stylizacji, pokazuje jej piękno i kobiecość.
Pisząc o Justynie należy również wspomnieć o licznych koncertach i akcjach charytatywnych w których brała udział mi.in.: rokrocznie WOŚP, „Artyści Pokonują Fale”, „Powodzianie Powodzianom”, „Solidarni z Polakami na Białorusi”, „Wszyscy Razem”, w koncercie na rzecz ofiar trąby powietrznej i katastrofy pod Grenobl pod hasłem ”Nadzieja to my” czy choćby w akcji "Stop bosym stopom" gdzie razem z Pawłem Małaszyńskim brawurowo zaśpiewali piosenkę „Hungry Love”. Do tego dochodzi niezliczona ilość gadżetów wysyłanych na aukcje charytatywne.
Wielokrotnie uczestniczyła w koncertach poświęconych Janowi Pawłowi II organizowanych z okazji jego urodzin, Dni Papieskich czy upamiętniających Jego osobę. Często gościła na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Uczestniczyła w koncertach organizowanych z okazji wejścia Polski do Unii Europejskiej m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie - występując przed największymi dygnitarzami państw europejskich czy na placu głównym Grand-Place w Brukseli.
Justyna Steczkowska to bez dwóch zdań osoba nietuzinkowa, wszechstronnie uzdolniona, która do tej pory dała się nam poznać jako wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka (w tym muzyki filmowej i telewizyjnej ), autorka tekstów, aktorka filmowa i teatralna, tancerka i, co niezwykłe - świetny FOTOGRAF! Jesteśmy bardzo ciekawi czym Justyna nas jeszcze zaskoczy, bo o tym, że tak się stanie, jesteśmy w pełni przekonani. Read more on Last.fm. User-contributed text is available under the Creative Commons By-SA License; additional terms may apply.

Piosenki

  • Podobni wykonawcy